تحصیل در مجارستان

تنها نماینده رسمی خاورمیانه دانشگاه پچ مجارستان

خبر فوری انتقالی دانشجویان پزشکی خارج از کشور آزاد شد

انتقالی دانشجویان پزشکی خارج از کشور آزاد شد

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دانشگاه علوم پزشکی ایران، شرایط پذیرش دانشجوی ایرانی انتقال از خارج از کشور در نیم سال دوم سال تحصیلی ۱۴۰۱-۱۴۰۰ رشته پزشکی جهت مصاحبه علمی اعلام شد.

دانشگاه علوم پزشکی ایران از بین واجدین شرایط که متقاضی انتقال از خارج کشور در رشته پزشکی هستند، دانشجو می پذیرد. این دانشجویان پس از بررسی و در صورت داشتن شرایط لازم، جهت مصاحبه به پردیس بین الملل معرفی خواهند شد و پذیرفته شدن ایشان منوط به موفقیت در مصاحبه علمی خواهد بود.

اخذ معرفی نامه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و شرط معدل برای پذیرش دانشجوی انتقالی خارج از کشور در رشته پزشکی الزامی است.

در حالت اول: معدل کل دیپلم حداقل ۱۷، معدل کتبی دیپلم حداقل ۱۷ و معدل کل پیش دانشگاهی حداقل ۱۷ باید باشد و در حالت دوم: مجموع سه معدل (معدل کل دیپلم، معدل کتبی دیپلم و معدل کل پیش دانشگاهی) مساوی و بالاتر از ۵۳ باشد. معدل های ترمیمی قابل قبول نیست.

انتقالی

این امکان برای دانشجویان تحصیل در مجارستان در اولویت است

برای دانشجویان پسر مدت زمان باقیمانده معافیت تحصیلی باید مطابق با سالهای تحصیل در رشته مربوطه باشد.

دانشگاه علوم پزشکی ایران

متقاضیان می توانند در بازه زمانی ۱۸ تا ۲۴ دی ماه ۱۴۰۰ به ستاد مرکزی دانشگاه علوم پزشکی ایران مراجعه کنند. به درخواست های خارج از این محدوده زمانی ترتیب اثر داده نخواهد شد.

پیرو اطلاعیه مورخ 1399/9/12 در خصوص مهلت ثبت نام درخواست تا تاریخ 1399/9/15 جهت امکان پذیرش مدارک دیپلم و پیش دانشگاهی مجدد و ترمیم نمرات انجام شده تا دی ماه 1399 (جهت ورودی های قبل از ژانویه 2019)، به اطلاع می رساند بر اساس مصوبه هشتاد و یکمین جلسه شورای عالی برنامه ریزی علوم پزشکی مورخ 23/9/1400مقرر گردید:

\”کلیه مدارک دیپلم و پیش دانشگاهی و نمرات ترمیمی (در رشته های تجربی و ریاضی)، که حداکثر در امتحانات دی ماه 1399 وزارت آموزش و پرورش، اخذ شده ‏اند، قابل استناد برای درخواست های ثبت شده در سامانه انتقال به داخل (بدون لحاظ نمودن تاریخ ثبت درخواست)، به منظور احراز شروط معدل طبق ماده 5 آئین نامه انتقال مصوب مورخ 1394/10/20 می باشد\”.

بدیهی است، با توجه به ممنوعیت انتقال از ابتدای ژانویه 2019، این مصوبه شامل دانشجویان ورودی به دانشگاه های خارج از کشور بعد از تاریخ 1397/10/10 (شروع به تحصیل، خروج از کشور و ویزا بعد از اول ژانویه 2019) نمی شود.

Scroll to Top
به بالای صفحه بردن