تحصیل در مجارستان

تنها نماینده رسمی خاورمیانه دانشگاه پچ مجارستان

درباره کشور مجارستان

درباره کشور مجارستان

مجارستان کشوری است که در اروپای شرقی با وسعت تقریبی 9300 کیلومتر مربع با جمعیت کمتر از 10 میلیون نفر واقع شده است. پایتخت این کشور بوداپست می باشد که تقریبا 2 میلیون از جمعیت مجارستان در شهر بوداپست زندگی می کند همسایگان اصلی مجارستان اتریش اسلواکی و رومانی می باشد .مجارستان عضو ناتو ,اتحادیه اروپا و پیمان شنگن می باشد.

درباره
درباره کشور های حوزه شنگن

زبان رسمی این کشور مجاری و واحد پول آن فورینت است. مجارستان به واسطه جاذبه گردشگری زیادی که دارد یکی از 15 مقصد اصلی توریستی دنیا می باشد.

درباره

واحد پول مجارستان فورینت

بزرگترین غارهای آبی چشمه های آب گرم در مجارستان واقع شده است. سیچینی (Széchenyi) به خاطر معماری شگرف و حمام روباز خود از سوی ما و بسیاری از گردشگران به‌عنوان برنده و بهترین حمام‌های آب گرم در نیا استفاده می‌شود.

درباره

آب های گرم مجارستان

شهرهای مجارستان

پایتخت و پرجمعیت‌ترین شهر این کشور بوداپست است و پس از آن به ترتیب شهرهای دبرسن، سگد، میشکولتس، پچ و دْیور بزرگترین شهرهای کشور محسوب می‌شوند.

مردم مجارستان

مردم مجارستان بسیار مهربان و مهمان نوازند و فرهنگ و سنت آنها یکی از معروفترین فرهنگهای اروپا بشمار می رود. موسیقی و سوارکاری دو بخش مهم فرهنگ آنها را تشکیل می دهد و یکی از اصیل ترین معماری های دنیا متعلق به کشور مجارستان است. در زمینه روابط معمولا مردم این کشور زمانی طولانی را صرف یکدیگر ‌می کنند تا احساسات را را تقویت کنند، برای آن ‌ها هرگز کسی نمی‌ تواند جای کس دیگری را بگیرد و شاید بتوان ادعا کرد که در هر زمانی می ‌توانید روی دوستان مجارستانی خود حساب باز کنید و البته آن‌ ها هم همین انتظار را متقابلا از شما دارند . مجارها روابط را مانند یک سرمایه اجتماعی می ‌بینند و بسیار برایشان مهم است و از آن مراقبت می ‌کنند.

مذهب و زبان

مجاری زبان رسمی مردم کشور مجارستان می باشد و زبانی است که با بیشتر زبان های رایج در کشورهای اروپایی ارتباط خاصی ندارد چرا که بیشتر زبان های اروپا مثل انگلیسی و فرانسوی عضوی از خانواده زبان های هند و اروپایی هستند ، در حالیکه مجاری به خانواده فینو – یوگریک ( Fino_Ugric ) متعلق می باشد و همچنین 55 درصد از مردم مجارستان کاتولیک هستند.

آب و هوای مجارستان

مجارستان دارای زمستان سرد و تابستان گرم می باشد البته در بهار و پاییز معتدل هستند اما تغیرات مکرر در بهار وجود دارد. در مجارستان بارندگی زیاد نیست اما در طول سال خوب توزیع می شود در زمستان بارش های مکرر دارد که اغلب یه شکل برف است . تفاوت آب هوایی بین مناطق مختلف بسیار اندک است آب و هوا در شهر های شرقی کمی گرم تر است د رحالیکه در جنوب مجارستان ( Pecs )زمستان کمی سردتر می باشد.

تغییرات آب وهوا در طول سال در مجارستان

مجارستان عمدتا یک کشور مسطح است که توسط دشت (Alföld) اشغال شده است با این حال در شمال و غرب کوه های کم ارتفاع می بینیم. در غرب، در مرز با اتریش در واقع شرقی ترین قسمت کوههای آلپ است.

درباره دانشگاه های مجارستان

مجارستان در حال تبدیل شدن به یک مقصد تحصیلی در سال های اخیر بوده زیرا در طول سالهای اخیر اعتباراات بسیار زیادی بخصوص در زمینه پزشکی کسب کرده است طبق آمارها بین سال 2009 تا 2020 تعداد دانشجویا خارجی افزایش مدارم داشته است و تعداد32000 دانشجوی خارجی در  دانشگاهها ثبت نام کرده اند.

مجارستان دارای 65 دانشگاه و 842 برنامه  آموزشی می باشد 415 رشته در مقطع لیسانس در 62 دانشگاه 320 رشته در مقطع فوقلیسانس در 56 دانشگاه و 107 رشته در مقطع پی اچ دی در 23 دانشگاه است.

مجارستان 4 دانشگاه پزشکی دارد. که هر ۴ دانشگاه مورد تائید وزارت بهداشت ایران می باشد. همچنین مدارک صادره ۱۲ ستاره اتحادیه اروپا می باشد که فارغ التحصیلان این دانشگاه ها در سراسر حوزه شنگن بدون حتی معادل سازی می توانند به طبابت و کار بپردازند.

دانشگاه پزشکی براساس رتبه پزشکی

رتبه اول: دانشگاه های پچ مجارستان.

توجه:دانشگاه پچ قطب تحقیقاتی پزشکی این کشور می باشد

رتبه دوم: سملواریز

رتبه سوم: سگد

چهارم: دبرسن

البته اعتبار مدارک هر ۴ دانشگاه مطابق با برنامه های عالی اتحادیه اروپا می باشد و هر ۴ دانشگاه مدرک ۱۲ ستاره اتحادیه اروپا را به فارغ التحصیلان ارائه می کنند و آنها امکان کار در اروپا بدون هیچ قید و شرطی را دارند.

Scroll to Top
به بالای صفحه بردن