تحصیل در مجارستان

تنها نماینده رسمی خاورمیانه دانشگاه پچ مجارستان

دانشجویان رشته دندانپزشکی

رشته دندانپزشکی

رشته دندانپزشکی

دندانپزشکی پچ:

دوره 5 ساله دندان پزشکی ( 10 ترم) ، به زبان انگلیسی در دانشکده پزشکی پچ برگزار می شود. این دوره پنج سال به صورت کامل کلیه دروس نظری و عملی مربوط به دندان پزشکی را ارِایه می دهد . مدرک تحصیلی صادر شده توسط دانشکده پزشکی در تمام کشورهای اتحادیه اروپا و چندین کشور دیگر مثل نروژ ، ایالت متحده ، کانادا و … پذیرفته می شود . شهریه سالیانه برای رشته دندان پزشکی پچ 17350 دلار ، ترم اول 9300 دلار و ترم دوم 8950 دلار ، هزینه امتحان 250 دلار ، هزینه صدور پذیرش 200 دلار و هزینه ثبت نام 250 دلار می باشد در پایان دوره مدرک D.M.D دندانپزشکی عمومی به دانشجویان اعطا می شود.

دندانپزشکی سملوایز:

دانشکده دندان پزشکی سملوایز در سال 1955 توسط پروفسور کارولی بالوغ تاسیس شد .تعداد کل دانشجویان که در دانشکده دندان پزشکی در حال تحصیل هستند حدود 800 نفر می باشند ، این دانشکده دارای 100 استاد تمام وقت و پاره وقت می باشد که عمده دروس نظری و بالینی توسط داشکده پزشکی تدریس می شود .تدریس دراین دانشکده به سه زبان آلمانی ، مجاری و انگلیسی می باشد .دوره دندان پزشکی 5 ساله در آخر به دانشجویان مدرک D.M.D اهدا میشود .
شهریه اینن دوره 5 ساله برای هر ترم ( که هر سال شامل دو ترم هست ) 9100 دلار می باشد .البته باید اضافه کنم دانشجویان دندان پزشکی ازسال 3 تا 5 مبلع 1800 دلار درهر ترم بابت هزینه متریال پرداخت می کنند.

دندانپزشکی سگد:

آموزش دندان پزشکی در سال 1960 دردانشگاه سگد مجارستان در شهر سگد آغاز شد . از سال 2004/2005 آموزش به زبان انگلیسی در این دانشکده آغاز شد . دندانپزشکی در سگد یک دوره 5 ساله است که در سه سال اول به دانشجویان علوم پایه و دروس دندان آموزش داده میشود و از سال دوم به بعد مطالعه بیشتر روی بیماری های دهان و دندان و درمان آن تاکیددارد و در سال آخر آموزش بیشتر مبتنی بر آموزش های بیمارستانی خواهد بود
شروع دوره هر ساله از سپتامبر خواهد شهریه برای هر ترم اول 8000 یورو و ترم دوم 7600 یورو و از ترم سوم تاترم دهم شهریه 7600 برای هر ترم میباشد نکته اینکه شهریه شامل هزینه متریال هم می باشد.

Scroll to Top
به بالای صفحه بردن