آدرس دفتر

  • خ ولیعصر، کوچه پزشک پور، پ 12
  • info@europenter.com
  • 021-42881500

شبکه های اجتماعی

مشمولان سربازی مقیم خارج از کشور با ۱۵ هزار یورو معاف می شوند

مشمولان سربازی مقیم خارج از کشور با ۱۵ هزار یورو معاف می شوند

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی روز شنبه (۱۴ اسفندماه) در جریان بررسی بخش درآمدی لایحه بودجه سال ۱۴۰۱ کل کشور بازگشتی از کمیسیون تلفیق لایحه بودجه با بند الحاقی (۳) تبصره (۱۰) که مربوط به مسائل قضایی، انتظامی و دفاعی است، موافقت کردند.

تحفیف جهت خرید سربازی متاهلین

بر اساس بند الحاقی (۳) تبصره (۱۰) ماده واحده، مشمولین نظام وظیفه عمومی مقیم خارج از کشور که حداقل پنج سال از زمان فراخوان آنها به خدمت وظیفه عمومی گذشته باشد، با رعایت اصل یکصد و دهم(۱۱۰) قانون اساسی می ­توانند با پرداخت معادل ریالی پانزده هزار(۱۵.۰۰۰) یورو­، کارت معافیت از خدمت سربازی دریافت کنند. مشمولین متأهل دارای فرزند از مادر ایرانی از ۲۵ درصد تخفیف برخوردار می شوند.

پیش از رای گیری «محمدرضا سلیمی» نماینده مردم محلات در اخطاری گفت: ابتدا باید تعیین تکلیف شود که در باره این بند آیا نامه ای از ستاد کل نیروهای مسلح برای تایید این بخش رسیده است یا خیر. بر همین اساس از آنجا که این موضوع با ایراد شورای نگهبان در این باره مواجه خواهد شد حذف کل را مطرح کردم.

«محمدباقر قالیباف» رییس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به تذکر سلیمی گفت: این بند با رعایت اصل ۱۱۰ قانون اساسی مطرح شده است. تا زمانی هم که این بند به تایید شورای نگهبان نرسد، قانون نیست.

«رحیم زارع» سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه ۱۴۰۱ در مخالفت با این پیشنهاد گفت: سومین بار است که پیشنهاد حذف کل این بند مطرح می شود و رای نمی آورد. چرا که کمیسیون تلفیق با توجه به این بند از نخبگان خارج از کشور دعوت کرده است که آنها با پرداخت مبلغی از سربازی معاف شده و با حضور در ایران نسبت به سرمایه گذاری در بخش های مهم کشور اقدام کنند.

هدف جهت فروش سربازی مشمولین خارج از کشور و تحصیل در مجارستان

وی افزود: هدف این است که تسهیلاتی فراهم شود تا ایرانیانی که توانایی بالایی در سرمایه گذاری دارند نسبت به بازگشت به کشور ترغیب شوند.

«محمدعلی پوررحمتی» نماینده مردم ماکو و چالدران در پیشنهادی کاهش میزان مبلغ و اضافه شدن ۵ سال حضور مشمولان خارج از کشور را مطرح کرد که به تصویب نرسید.

با ما در تماس باشید
021-42881500

به وبسایت دفتر خاورمیانه دانشگاه پچ خوش آمدید
شماره تماس مستقیم مدیریت واحد تهران : ۰۹۱۲۹۶۳۳۵۵۶
شماره های سازمان : ۰۲۱۴۲۸۸۱۵۰۰ - ۲۵ خط ویژه
سایر شماره ها : ۰۲۱۴۲۸۸۱۲۰۰ - ۰۲۱۴۲۸۸۱۶۰۰

X
× برای ارتباط با ما در واتساپ کلیک کنید