تحصیل در مجارستان

تنها نماینده رسمی خاورمیانه دانشگاه پچ مجارستان

کلیات تحصیل در مجارستان

هزینه تحصیل در رشته های پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی در کشور مجارستان

مجارستان به دلیل عضویت در حوزه پیمان شنگن و واتحادیه اروپا از سطح علمی بسیار بالای برخوردار است. مدارک پزشکی صادره از دانشگاه های مجارستان با اعتبار 12 ستاره اتحادیه اروپا است. یعنی پزشکان، داروسازان و دندانپزشکان فارغ التحصیل از دانشگاه های مجارستان در سراسر اتحادیه اروپا بدون قید و شرط می توانند بدون ارائه مدرک به فعالیت و حرفه پزشکی بپردازند چراکه مدرک به طور سراسری ثبت شده است.

مدارک پزشکی مجارستان نیز مورد تائید وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی است. در آمریکا و کانادا نیز به عنوان مدارک معتبر درجه بالا شناخته می شود.

شهریه رشته پزشکی

شهریه دانشگاه های مجارستان در رشته پزشکی در میان دانشگاه ها از 16 تا 19000 دلار سالیانه می باشد. شهریه دانشگاه ممتاز مجارستان 16750 دلار است و گران ترین شهریه دانشگاه هم 19000 دلار است.

گروه علمی آموزشی نوآوران دانش به اخذ پذیرش برای شما اقدام می کند و شما شهریه دانشگاه را بطور مستقیم به حساب دانشگاه واریز می کنید زیرا اطمینان خاطر شما برای ما مهترین نکته است.

گروه نوآوران دانش با تضمین می تواند درصورت احراز شرایط برای شما از دانشگاه ممتاز مجارستان نیز پذیرش بگیرد.

شهریه رشته دندانپزشکی

شهریه رشته دندان پزشکی در دانشگاه های مجارستان بین 17000 تا 20000 دلار است. که برخی دانشگاه ها علاوه بر این مقدار هزینه مواد مصرفی دندانپزشکی را نیز متوسط هر ترم 1800 دلار اخذ می کنند.

توجه: دانشگاه پچ مجارستان که قدیمی ترین دانشگاه مجارستان می باشد به واسطه تامین هزینه های مواد مصرفی توسط دولت هزینه موارد مصرفی دریافت نمی کند وشهریه 17000 دلار ثابت است.

شهریه رشته داروسازی

شهریه رشته داروسازی در میان دانشگاه ها از 9800 دلار تا 12000 دلار متفاوت است.

طول دوره تحصیل

رشته پزشکی: 6 سال
رشته دندانپزشکی: 5 سال
رشته داروسازی: 5 سال

تحصیل

هزینه زندگی بطور متوسط در مجارستان (شامل اجاره، خوراک و…)

شهر بوداپست: ماهانه 800 تا 1500 یورو

شهر پچ: ماهانه 500 تا 800 یورو

شهر سگد: ماهانه 500 تا 800 یورو

تحصیل

5 نکته مهم درباره تحصیل در مجارستان

5 تا نکته مهم که باید قبل از شروع به تحصیل در مجارستان با آنها آشنا شوید.
1) با اینکه مجارستان عضو اتحادیه اروپاست اما شما به صورت معمول نمی توانید از یورو درمعاملات خود استفاده کنید . پول رایج مجارستان فورینت می باشد.

2) دومین موضوع اینکه شما از طریق کارت دانشجویی می توانید تخفیفات زیادی بگیرید که این تخفیفات شامل تخفیف د رسیستم حمل و نقل عمومی، سینماها و سالن های ورزشی و… که تقریبا برای دانشجویان نیم بها در نظر گرفته می شود.

3) سوم اینکه دانشجویان با کارت دانشجویی می توانند تا بالای 50 درصد از سیستم حمل و نقل عمومی مجارستان تخفیف بگیرند البته در بعضی از سیستم ها محدودیتی وجود دارد.

4) نکته چهارم د رمورد محل اقامت هست که معمولا دانشگاهها در این زمینه به دانشجو یان خارجی امکانات خواهند داد در هر دانشگاه در مجارستان بخش هایی هست که به دانشجو کمک میکنند در مجارستان خانه پیدا کنند مثلا در دانشگاه سگد که خوابگاه ندارد برعکس دانشگاه پچ بخشی در دانشگاه هست که این خدمات را به دانشجو می دهد.

5) نکته پنجم و اخرین نکته وقتی شما د رخارج از کشو رهستید و نیازمندمراقبت های پزشکی می شوید باید بدانید که کجا باید مراجعه کنید به عنوان کسی که در حال تحصیل د رمجارستان هستید می توانید درخواست کارت بیمه کنیدو از خدمات بیمه استفاده کنید.

گروه نوآوران دانش به واسطه حضور نماینده رسمی خاورمیانه و طرف قرارداد بودن نماینده رسمی دانشگاه پچ با این گروه علمی آموزشی پزشکی که قدیمی ترین دانشگاه علوم پزشکی جهان با قدمت ۶۵۰ سال می باشد. (در سال ۱۳۶۷ میلادی تاسیس شده است.)

تنها نماینده رسمی دانشگاه می باشد و در صورت بروز مشکلات در اروپا دانشجویان رسمی این گروه پشتیبانی می شوند، نظیر پشتیبانی در مسائل و مشکلات قضایی و درمانی. بدیهی است این مهم فقط در مورد دانشجویان که از مبدا رسمی امور خاورمیانه این دانشگاه اقدام کرده اند معتبر می باشد. 

Scroll to Top
به بالای صفحه بردن