تحصیل در مجارستان

تنها نماینده رسمی خاورمیانه دانشگاه پچ مجارستان

دندانپزشکی دانشگاه پچ

افتتاح مرکز آموزش دندانپزشکی فوق مدرن در دانشگاه پچ

مرکز آموزش دندانپزشکی فوق مدرن در دانشگاه پچ

مراقبت های دندانپزشکی، آموزش و تحقیقات دندانپزشکی فوق مدرن قرن بیست و یکم در مرکز آموزش دندانپزشکی دانشگاه پچ مجارستان که در 3 مارس افتتاح شده، محقق شده است.

مرکز

بلوک چند طبقه چشمگیر مرکز آموزش دندانپزشکی در جاده سیگتی ، روبروی دانشکده پزشکی، دانشگاه پچ در محل پادگان سابق Lakits قرار دارد .

این ساختمان پنج طبقه که تقریباً 3000 متر مربع مساحت دارد ، کل مراقبت و آموزش دندانپزشکی را پوشش می دهد . آموزش دندانپزشکی در این مرکز از طریق بیش از 60 ایستگاه دندانپزشکی پیشرفته که در یک طرح پانوراما دایره ای که دور راهرو مرکزی و سالن استراحت بیمار قرار دارد ، انجام می شود . این مرکز جدید برای 600 دانشجو آموزش تئوری و عملی ارائه خواهد کرد . در طبقات بالا فضای دانشجویی ، پژوهشی ، آموزشی و اداری قرار دارد .

مرکز

برای دانش‌جویان بین‌المللی و مجارستانی ، فضای عمومی یک تراس دایره ای خواهد بود که در شب با نورپردازی LED قرمز رنگ احاطه می‌شود . افتتاح این مرکز نقطه عطف مهمی برای شهر است چراکه حدود 46000 بیمار هر ساله در اینجا درمان خواهند شد .

دسترسی به مرکز آموزش دندانپزشکی دانشگاه پچ از طریق وسایل نقلیه عمومی ، دوچرخه و پیاده به راحتی امکان پذیر است و همچنین این مرکز دارای پارکینگ عمومی برای تسهیل تردد خودروها می باشد.

مراسم افتتاحیه مرکز آموزش دندانپزشکی دانشگاه پچ

مراسم افتتاحیه با حضور میکلوس کاسلر (Miklós Kásler) ، وزیر منابع انسانی ، یوزف بودیس (József Bódis) ، وزیر امور خارجه آموزش عالی ، نوآوری و آموزش حرفه ای ، آتیلا میشتا (Attila Miseta) ، رئیس دانشگاه پچ ، پیتر هوپال(Péter Hoppál) ، عضو پارلمان، یانوس کوواری(János Kővári) ، عضو کمیسیون توسعه شهری پایدار شهرستان بارانیا و اکوس کارولی ناگی(Ákos Károly Nagy) ، مدیر مرکز آموزش دندانپزشکی دانشگاه پچ .

آتیلا میشتا ، رئیس دانشگاه پچ، از همه کسانی که در موفقیت روند طولانی ساخت و افتتاح مرکز سهیم بودند تشکر کرد . « امروز رویداد فوق العاده ای است ، به خصوص وقتی فکر می کنم که ما ده سال در مورد چگونگی به دست آوردن این منطقه برای آموزش پزشکی فکر می کردیم . »

مرکز

میکلوس کاسلر، وزیر منابع انسانی، که در افتتاح کلینیک باروری نیز حضور داشت در رابطه با شرح وقایع تاریخی که منجر به تأسیس دانشگاه در پچ شد، و خدمات بهداشتی و تحقیقاتی پیشرفته حال حاضر صحبت کرد و افزود: «بنای آینده از گذشته آغاز می‌شود.». دانشگاه پچ اهمیت ویژه ای به گرامیداشت صدمین سالگرد خود می دهد چراکه 100 سال پیش دانشگاه الیزابت از براتیسلاوا به پچ نقل مکان کرد و شهر پچ که پذیرای اولین دانشگاه در مجارستان بود، بار دیگر به مکانی برای آموزش عالی تبدیل شد.

دانشکده مستقل دندانپزشکی پچ در سال 1975 در خیابان دیشکا \”Dischka Győző\” افتتاح شد. یوزف بودیس، وزیر امور خارجه تاکید کرد: «در آن زمان، این کار یک گام بزرگ رو به جلو هم از نظر زیرساخت و هم از نظر روحیه بود.» و افزود: «پایه‌هایی برای توسعه‌ای گذاشته شد که آموزش دندانپزشکی در پچ بتواند کیفیت بیشتری انجام گیرد. با شروع برنامه های تحصیلی به زبان های خارجی ]برنامه دندانپزشکی ما[ می تواند میان برنامه های بین المللی نیز بدرخشد.» ساختمان واقع در خیابان دیشکا قادر بود 100 تا 120 دانشجو را در خود جای دهد، اما تعداد دانشجویان از آن زمان پنج برابر شده است.

وزیر امور خارجه یوزف بودیس با اشاره به ایده مستقل شدن دانشکده دندانپزشکی پچ  گفت: «من معتقدم که با استفاده از فرصت های ایجاد شده توسط تغییر ساختاری، اگر چه که دانشکده دندانپزشکی در کنار دانشکده پزشکی است اما اکنون می توانند مستقل تر پیشرفت کند.» وی همچنین به مساعدت های زولتان جنی (Zoltán Jenei)، ریاست اسبق دانشگاه پچ و در حال حاضر مدیرکل بیمارستان ملی، در توسعه مدل و ساختار جدید اشاره کرد.

مرکز

یوزف بودیس همچنین گفت: «این یک موفقیت واقعی است که اعتبار آموزش پزشکی در پچ را بالا می برد و تایید می کند که دانشگاه پچ به یک عامل مهم در عرصه آموزش عالی اروپا تبدیل شده است.»

و سپس با اشاره به شرایط فعلی افزود: «پاندمی کرونا در حال کاهش است، اما ویروس همچنان پابرجاست و هفته گذشته در منطقه ما هراس افکنی کرد. من می دانم که دانشگاه با چه سرعتی به این مسئله واکنش نشان داد، و من از دانشگاه و کارکنانش به خاطر نگرش مثبت، استقامت، انسانیت و همبستگی که در این مواقع اضطراری نشان دادند، تشکر می کنم.»

دکتر اکوس کارولی ناگی، مدیر بخش دندانپزشکی، جراحی دهان و فک و صورت مرکز بالینی  دانشگاه پچ، در رابطه با این مرکز جدید گفت: «به لطف سرمایه گذاری ها، ساختمان جدید امکان استفاده از یک مرکز آموزشی کاملاً نو و مجهز با 70 واحد جدید را فراهم می کند. با نوسازی محیط آموزشی دندانپزشکی کاملاً بالینی محور و ایجاد یک محیط زیرساختی برای یادگیری دانشجویان، کیفیت آموزش دانشجویان و متخصصان دندانپزشکی و همچنین آموزش مادام العمر متخصصان به طور قابل توجهی بهبود می یابد.»

مرکز

اهدای مدال یادبود پروفسور پل اوراوچ (Pál Oravecz)

شروع آموزش دندانپزشکی در پچ به پروفسور پل اوراوچ (Pál Oravecz) برمی گردد که توسط وی در سال 1937 پایه گذاری شد. در 10 آوریل 1937، پروفسور پل اوراوچ اولین سخنرانی خود را در مورد آناتومی مقایسه ای دندان در سالن کلینیک جراحی برگزار کرد.

به افتخاراین چهره تاریخی آموزش دندانپزشکی در پچ، دانشکده پزشکی دانشگاه پچ جایزه ای به نام او به کسانی که فعالیت های زیادی برای آموزش دندانپزشکی در پچ انجام داده اند، اهدا می کند. این مدال ها و جوایز برای اولین بار در مراسمی در «مرکز آموزش دندانپزشکی» توسط تاماس تنی (Tamás Tényi) ، معاون دانشگاه و کاتالین ناگی (Katalin Nagy) از انجمن دندانپزشکان مجارستان اهدا شدند.

اولین دریافت کنندگان مدال یادبود پل اوراوچ ، استادان گیولا سابو  (Gyula Szabó)، یانوس سابو  (János Szabó) و لایوس اولاس (Lajos Olasz) هستند.

مرکز آموزش دندانپزشکی دانشگاه پچ از تابستان 2022 به طور کامل فعال خواهد شد .

دفتر خاورمیانه دانشگاه پچ مجارستان

آسوده خاطر، پذیرش مستقیم، مطمئن و به دور از واسطه ها

همیشه به فکرتون هستیم.

آدرس دفتر تهران: خیابان ولیعصر، نرسیده به فاطمی، کوچه پزشک پور، پلاک 12، طبقه سوم

02142881500

02142881200

www.europenter.com

www.mdnd.ir

www.noavarandanesh.com

www.usmleiran.ir

www.usmleiran.com

پیام بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Scroll to Top
به بالای صفحه بردن