تحصیل در مجارستان

تنها نماینده رسمی خاورمیانه دانشگاه پچ مجارستان

معایب تحصیل پزشکی روسیه

معایب تحصیل در روسیه در رشته پزشکی

معایب تحصیل در روسیه در رشته پزشکی

پیرو محبوبیت اخیر تحصیل در کشور روسیه، بر آن شدیم تا معایب تحصیل در رشته پزشکی در این کشور را به شما عزیزان معرفی نماییم. در سال های اخیر، کشور روسیه عمدتا به خاطر شهریه نسبتا ارزان میان دانشجویانی که قصد مهاجرت تحصیلی دارند، با استقبال مواجه شده است اما لازم به ذکر است که این شهریه پایین با میزان کیفیت تحصیل در این کشور رابطه مستقیم دارد. در مقابل، برخی از کشورهایی اروپایی کیفیت تحصیل بسیار بالایی را با شهریه ای مناسب به دانشجویان ارائه می دهند. علاوه بر این، برخلاف برخی از دانشگاه های اروپا که رشته پزشکی را به انگلیسی نیز ارائه می دهند، تحصیل در رشته پزشکی در روسیه عمدتا به زبان روسی می باشد. اگرچه تحصیل در روسیه در رشته های گوناگون مزایایی نیز دارد، ولی به دلایل متعددی که در این مقاله به آن ها می پردازیم، این کشور برای تحصیل، خصوصا در رشته پزشکی، چندان توصیه نمی شود.

جو نامناسب حاکم بر دانشگاه های روسیه

تحقیر دانشجو توسط استاد در روسیه امری پذیرفته محسوب می شود. همچنین دادن رشوه برای نمره رایج است و یکی از اصلی ترین مشکلات دانشگاه های روسیه به شمار می رود. لازم به ذکر است که دانشگاه های حوزه شنگن در صورت تخلف از سمت اتحادیه اروپا پایش می شوند اما سیستم دقیق نظارتی در روسیه که کشوری منزوی است وجود ندارد.

اعتبار بین المللی مدرک دانشگاه های روسیه

یکی از مهم ترین نکاتی که باید قبل از تصمیم گیری برای تحصیل در روسیه بدانید این است که مدرک پزشکی دانشگاه‌های روسیه در سطح بین المللی مورد تایید نیستند. پس اگر بعد از اتمام تحصیل خود قصد کار در کشورهای اروپایی یا آمریکا را دارید، آگاه باشید که به دلیل عدم تایید مدرک، میسر نخواهد بود و یا پروسه معادل سازی مدرک بسیار دشوار خواهد بود.

کیفیت تحصیل و رفرنس های قدیمی

از دیگر دلایلی که پزشکی کشور روسیه اعتبار بین المللی زیادی ندارد این است که در برخی از دانشگاه های این کشور رفرنس های تدریس پزشکی از سال 1985 تا کنون به روز رسانی نشده اند. در مقابل، رشته پزشکی کشورهای اروپایی مانند مجارستان، لهستان و چک بر اساس آخرین ورژن گایدلاین ها و رفرنس های آمریکایی می باشند.
عدم تایید مدرک دانشگاه های روسیه در ایران
اگر پس از فارغ التحصیلی قصد بازگشت به ایران و کار در ایران را دارید، حتما دانشگاه مورد نظر خود را از جهت اینکه مورد تایید وزارت بهداشت باشد، چک کنید چرا که مدرک دانشگاه های روسیه در ایران نیز به طور کامل مورد تایید نیستند. برای مثال از کل رشته های دانشِگاه Evdokimov Moscow State University of Medicine and Dentistry فقط رشته دندانپزشکی توسط وزارت بهداشت ایران تایید شده ولی مدرک این دانشگاه در آمریکا و اروپا مورد تایید قرار نگرفته است.
کیفیت زندگی دانشجویی در روسیه
بر خلاف دانشگاه های اروپایی که به رفاه دانشجو اهمیت داده و امکاناتی مانند اینترنت رایگان، سهمیه غذا و فعالیت های تفریحی را برای دانشجو فراهم می کنند، دانشگاه های روسیه اهمیت چندانی به این موارد نمی دهند. همچنین کیفیت خورد و خوراک و مسکن نسبت به هزینه بالایشان، کیفیت بالایی ندارند.   دفتر خاورمیانه دانشگاه پچ مجارستان آسوده خاطر، پذیرش مستقیم، مطمئن و به دور از واسطه ها همیشه به فکرتون هستیم. آدرس دفتر تهران: خیابان ولیعصر، نرسیده به فاطمی، کوچه پزشک پور، پلاک 12، طبقه سوم 02142881500 02142881200 www.europenter.com www.mdnd.ir www.noavarandanesh.com

پیام بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Scroll to Top
به بالای صفحه بردن