تحصیل در مجارستان

تنها نماینده رسمی خاورمیانه دانشگاه پچ مجارستان

دانشگاه دبرسن

دانشگاه دبرسن

دانشگاه دبرسن

دانشگاه دانشگاه دبرسن مجارستان لوگو

تحصیل در مجارستان و دانشگاه دبرسن رشته پزشکی دندانپزشکی و داروسازی ; این مقاله که برگرفته از کتاب جامع تحصیلات اروپای سازمان پزشکی نوآوران دانش می باشد اینبار از فصل تحصیل در مجارستان با شما هستیم با معرفی دانشگاه دبرسن مجارستان در این مقاله به موضوعاتی همچون تاریخچه دانشگاه دبرسن ,رنکینگ دانشگاه دبرسن تحصیل در مجارستان دندانپزشکی و پزشکی دانشگاه دبرسن  و اعتبار علمی دانشگاه خواهیم پرداخت.

دانشگاه دانشگاه دبرسن مجارستان پزشکی دانشگاه دانشگاه دبرسن مجارستان 1

همچنین از آنجا که دانشگاه دبرسن از لیست دانشگاه های مورد حمایت دولت مجارستان در سال 2021 خارج شد مقایسه ای خواهیم داشت در باره این موضوع تفاوت آن با دانشگاه تماما مورد حمایت دولت یعنی دانشگاه پچ و در ادامه سایر دانشگاه ها را بررسی خواهیم کرد.

تحصیل در مجارستان ; دانشگاه دبرسن مجارستان

دانشگاه دبرسن مجارستان یکی از قدیمی‌ترین موسات آموزش عالی در کشور مجارستان است. این دانشگاه در سال ۱۵۳۸ میلادی افتتاح شد و نقش کلیدی در آموزش و تدریس به زبان مجاری و گسترش فرهنگ مجارستان در منطقه داشته است.

دانشگاه دبرسن یکی از دانشگاه‌های برتر مجارستان به حساب می‌آید که از نظر رتبه‌بندی جهانی Qs رتبه زیر ۱۰۰۰ را در بین بهترین دانشگاه‌های دنیا دارد. وجود دانشگاه‌های با کیفیت و هزینه‌های پایین زندگی در مجارستان سبب شده تا تحصیل در مجارستان به یکی از اصلی‌ترین گزینه‌های افرادی که به دنبال تحصیل در خارج هستند تبدیل شود.

تحصیل در مجارستان ; دانشگاه دبرسن مجارستان >شهر دبرسن

کشور مجارستان، در قلب اروپا، در منطقه‌ای هموار، با مناظری از دشت‌ها و تپه‌ها واقع شده است. پایتخت مجارستان بوداپست و واحد پولی این کشور، فارینت مجاری است. مجارستان عضو کشورهای اتحادیه اروپا محسوب می‌گردد. سالیانه بیش از ۳۰۰۰۰ دانشجوی بین‌المللی، در سیستم آموزش عالی مجارستان تحصیل می‌کنند.

سیستم آموزش مجارستان، همانند سایر کشورهای عضو اتحادیه اروپا از پیمان و معاهده بولونیا پیروی می‌کند. این بدان معناست که مدارک اعطا شده از سوی دانشگاه‌های مجارستان، مطابق با استانداردهای بین‌المللی کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا هستند.

دندانپزشکی دانشگاه دبرسن

پزشکی دانشگاه دبرسن

داروسازی دانشگاه دبرسن

دانشگاه

تحصیل در مجارستان ; دانشگاه پزشکی دبرسن مجارستان > رشته های تحصیلی دانشگاه دبرسن

دانشگاه دبرسن مجارستان دانشگاهی بین‌المللی است که در شهر دبرسن مجارستان واقع شده است. این دانشگاه دارای برنامه‌های آموزشی مختلفی به زبان انگلیسی است. رشته‌های پزشکی و هنر از جمله برنامه‌هایی هستند که به زبان انگلیسی ارائه می‌شوند. دانشگاه بین‌المللی دبرسن مجارستان دانش آموختگان معروفی را پرورش داده است.

رشته های پزشکی در دانشگاه دبرسن مجارستان از نظر قدمت تدریس در مجارستان به زبان انگلیسی رتبه چهارم را دارد.

تحصیل در مجارستان رشته های پزشکی; دانشگاه دبرسن مجارستان > دندانپزشکی داروسازی و سایر رشته های  دانشگاه دبرسن مجارستان

دانشگاه دبرسن مجارستان برخی دوره‌ها و رشته‌ها را به زبان انگلیسی برگزار می‌نماید. لذا امکان تحصیل برای دانشجویان بین‌المللی فراهم است. رشته‌های مختلف در گروه پزشکی، علوم پایه و مهندسی در دانشگاه دبرسن به زبان انگلیسی تدریس می‌شوند و متقاضیان فراوانی از کشورهای مختلف جهان دارند. دانشکده‌های دانشگاه دبرسن مجارستان عبارتند از:

دانشکده علوم کشاورزی و غذایی و مدیریت محیط زیست
دانشکده آموزش کودک و بزرگسال
دانشکده دندانپزشکی دانشگاه دبرسن یا همان دانشگاه دندانپزشکی دانشگاه دبرسن
دانشکده اقتصاد و بازرگانی
دانشکده مهندسی
دانشکده بهداشت
دانشکده علوم انسانی
دانشکده انفورماتیک
دانشکده حقوق
دانشکده پزشکی
دانشکده موسیقی
دانشکده داروسازی
دانشکده بهداشت عمومی
دانشکده علم و صنعت

دانشگاه دانشگاه دبرسن مجارستان پزشکی دانشگاه دانشگاه دبرسن مجارستان دندانپزشکی

اخذ پذیرش از دانشگاه دبرسن مجارستان
برای اخذ پذیرش از دانشگاه دبرسن مجارستان می‌توان از طریق وب سایت دانشگاه و به‌صورت آنلاین اقدام نمود. متقاضیان پس از تکمیل فرم درخواست و ارسال آن، نیاز به ارسال مدارک مورد نیاز دانشگاه دارند که عبارتند از:

– مدرک تحصیلی دوره قبل متقاضی (بدین ترتیب اگر متقاضی تحصیل در مقطع کارشناسی هستید، مدرک دیپلم و اگر متقاضی تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد هستید مدرک دوره کارشناسی مورد نیاز است.)
– اسکن کلیه صفحات پاسپورت که نشان دهنده ملیت متقاضی است.
– متقاضیانی که زبان انگلیسی زبان مادری آن‌ها شناخته نمی‌شود، برای درخواست پذیرش تحصیل در دانشگاه دبرسن نیاز به ارائه مدرک زبان انگلیسی دارند.

– رزومه کوتاه و مختصر به زبان انگلیسی (شامل جزئیات شخصی، مدارک آموزشی، تجربیات کاری، مهارت‌های زبان انگلیسی و سایر مهارت‌های دیگر نیز باید توسط متقاضیان تهیه و ارسال گردد.)

تحصیل در دانشگاه دبرسن مجارستان

دانشگاه دبرسن، یک مؤسسه آموزش عالی در کشور مجارستان است که به طور مداوم در همان شهر فعالیت می کند، یکی از دانشگاه‌های تحقیقاتی در مجارستان است که همیشه در سایه دانشگاه پچ دانشگاه برتر ملی در مجارستان بوده اما در زمینه تحقیقاتی توفیقات دانشگاه پچ را که گسترده‌ترین طیف برنامه‌های آموزشی را در 14 دانشکده و 24 دانشکده دکترا ارائه می‌دهد نداشته

رتبه پزشکی دانشگاه دبرسن در کشور مجارستان رتبه چهارم است.

دانشگاه دبرسن یک دانشگاه دولتی پزشکی نمی باشد

این دانشگاه در سال 2021 از لیست دانشگاه های دولتی پزشکی مجارستان خارج شد

تاریخچه دانشگاه دبرسن تحصیل در مجارستان ; دانشگاه دبرسن مجارستان تدریس پزشکی به زبان انگلیسی در دبرسن

ریشه های آموزش عالی در دبرسن  به قرن 16 می رسد .پایه و اساس آن نه از دانشگاه بلکه از کالج  دبرسن در 1538 بوده. کالج دبرسن یک نقش محوری در آموزش و پرورش مجارستان و فرهنگ برای قرن ها ایفا کرده است. این تاریخی است که بر روی نماد دانشگاه نیز به چشم می خورد، ژروندیوم، ابزاری که در ابتدا توسط دانشجویان کالج اصلاح طلب برای خاموش کردن آتش استفاده می شد و احترام به اجداد و سنت ها را نشان می داد

در سال 1912 با قانونی خاص  ، که در ابتدا توسط کنت یانوش زیچی، وزیر دین و آموزش عمومی به عنوان لایحه ارائه شد، پارلمان مجارستان در مورد تأسیس دو دانشگاه، یکی در پوزونی [براتیسلاوا] و دیگری در دبرسن تصمیم گرفت.

بنابراین دانشگاه سلطنتی مجارستان دبرسن در سیویس تأسیس شدشهری با پنج دانشکده (دانشکده الهیات اصلاح‌شده، دانشکده حقوق، دانشکده پزشکی، دانشکده هنر، زبان‌شناسی و تاریخ، و دانشکده ریاضیات و علوم). با این حال، این دانشگاه تنها دو سال بعد، در سال 1914 با سه دانشکده ادغام شد.

ابتدا دانش آموزان در ساختمان دانشکده  تحصیل کردند که به علت اینکه بسیار کوچک بود, شهردار دبرسن یک زمین عظیم (112 هکتار) در جنگل بزرگ به دانشگاه اعطا کرد و همچنین ابتدا 5 و سپس 3 میلیون کرون طلایی اضافی برای ساخت یک ساختمان جدید فراهم کرد. در سال 1918 چارلز چهارم ساختمان مرکزی دانشکده پزشکی تازه تاسیس را افتتاح کرد.

تدریس ریاضیات و علوم طبیعی در دانشکده هنر از سال تحصیلی 1923/24 آغاز شد. دانشکده مستقل علوم  در سال 1949 افتتاح شد.

گرچه تمامی اساتید دانشکده فعلی دبرسن در دانشگاه پچ تحصیل کردا اند اما سطح علمی بسیار بالای دارند.سالها است که صادرات علمی در مجارستان از پچ به شهرهای دیگر روال پیدا کرده که علت آن قطب علمی بودن دانشگاه پچ می باشد

دانشگاه دبرسن مجارستان

در سال 1921 این دانشگاه به افتخار کنت ایستوان تیسا، نخست وزیر و دولتمرد سابق که در کالج اصلاح طلب تحصیل کرده بود و در 31 اکتبر 1918 ترور شد، نامگذاری شد. بنابراین نام موسسه به دانشگاه سلطنتی مجارستان ایستوان تیسا در دبرسن تغییر یافت.

دبرسن

ساخت ساختمان اصلی دانشگاه در دهه 1920 آغاز شد و در سال 1932 به طور رسمی افتتاح شد. در آن زمان سومین پروژه سرمایه گذاری بزرگ کشور پس از ساختمان پارلمان و کاخ بودا کاستل بود. ساخت و ساز به مدت چهار سال به طول انجامید

تحصیل در مجارستان دانشگاه دبرسن

پس از جنگ جهانی دوم، تجزیه دانشگاه (که در آن زمان دارای پنج دانشکده بود) در سال 1949 به دلایل سیاسی آغاز شد. در همان سال دانشکده حقوق به طور موقت تعلیق شد، در سال 1950 دانشکده الهیات از دانشگاه جدا شد و با حمایت کلیسا به دانشکده بازگشت. با مستقل کردن آموزش پزشکی، دانشگاه پزشکی دبرسن در سال 1951 سازماندهی شد.

پس از جنگ جهانی دوم، تجزیه دانشگاه (که در آن زمان دارای پنج دانشکده بود) در سال 1949 به دلایل سیاسی آغاز شد. در

همان سال دانشکده حقوق به طور موقت تعلیق شد، در سال 1950 دانشکده الهیات از دانشگاه جدا شد و با حمایت کلیسا به

دانشکده بازگشت. با مستقل کردن آموزش پزشکی، دانشگاه پزشکی دبرسن در سال 1951 سازماندهی شد. این دانشگاه تا سال

Lajos Kossuth را داشت، سپس دانشگاه دبرسن نام گرفت، سپس از سال 1952 با نام دانشگاه István Tisza 1945

فعالیت کرد

تحصیل در مجارستان

در دهه 1980 مذاکرات درباره اتحاد مجدد آموزش عالی پراکنده در دبرسن آغاز شد. با این حال، رویدادهایی که منجر به ادغام شد، تنها پس از سال 1996 شتاب گرفت، زمانی که اصلاحیه ای تصریح کرد که پس از 31 دسامبر 1998 ، دانشگاه ها باید برنامه های آموزشی با کیفیت مناسب را در چندین رشته ارائه کنند

رنکینگ دانشگاه دبرسن

سرانجام، در 1 ژانویه 2000، دانشگاه دبرسن با ادغام دانشگاه کشاورزی دبرسن، دانشگاه پزشکی دبرسن، دانشگاه لاخوس کوسوث و کالج تربیت معلم ایستوان وارگا در Hajdúböszörmény تأسیس شد. این دانشگاه که نقش و جایگاه مهمی در آموزش عالی مجارستان دارد، فعالیت خود را با پنج دانشکده و سه دانشکده کالج در سه مرکز، مرکز علوم اقتصادی کشاورزی و کاربردی، مرکز علوم پزشکی و بهداشت و مرکز هنر و علوم آغاز کرد

بخش 26 قانون CCIII سال 2013 در مورد اصلاح قوانین خاص برای ایجاد بودجه مرکزی مجارستان برای سال 2014 شامل مقررات مربوط به ساختار سازمانی دانشگاه بود، بنابراین مراکز از اول ژانویه 2014 دیگر به عنوان واحدهای سازمانی مورد استفاده قرار نگرفتند.

امروزه دانشگاه دبرسن یک موسسه آموزش عالی پیشرو و برجسته در مجارستان است. این نه تنها در خط مقدم آموزش مجارستان و بین المللی است، بلکه در زمینه های تحقیق، نوآوری و توسعه نیز فعال است و از پیوندهای پرباری با بخش تجاری برخوردار است. محیط اجتماعی و اقتصادی در حال تغییر مستلزم نوسازی مستمر از سوی موسسه است و نیاز دائمی به انطباق با الزامات جدید وجود دارد. ماموریت دانشگاه دبرسن کمک به آموزش نسل‌های آینده با همکاری شرکای مجارستانی و بین‌المللی، با برنامه‌های بین‌رشته‌ای باکیفیت و تحقیقاتی است که بر اساس تجربیات همه‌کاره و عملی ساخته شده‌اند.

دبرسن برای تعلیم پزشکان دست یاری به سمت دانشگاه پچ دراز کرد تا جایی که دانشگاه پچ با قدرت علمی خود و توان بالای پزشکان و پژوهشگران کمک خای بسیار به دانشگاه دبرسن کرد هدف از این کمک ها درخواست ریاست دانشگاه دبرسن از ریاست دانشگاه پچ بود تا رتبه پزشکی دندانپزشکی و داروسازی دبرسنرا بهبود ببخشند.

علاوه بر آموزش، این موسسه همچنین خدمات جامعی را برای انجام تعهدات خود در شهر، شهرستان و منطقه و اغلب در سطح ملی نیز ارائه می‌کند. از اول جولای 2017، با ادغام بیمارستان و کلینیک کنزی گیولا، ظرفیت موسسه در مراقبت از بیمار و آموزش افزایش یافت.

از 1 آگوست 2021، دانشگاه دبرسن تغییر کرد، وضعیت قانونی مرجع بودجه متوقف شد و موسسه به عنوان یک دانشگاه غیرانتفاعی و غیر دولتی با شخصیت حقوقی که توسط بنیاد Count István Tisza برای دانشگاه نگهداری می شود، به فعالیت خود ادامه می دهد.

از این 2021 در تاریخ مجارستان دانشگاه دبرسن از لیست دانشگاه هتی دولتی خارج شد

و در اکنون دانشگاه پچ دانشگاه ملی و قطب علمی مجارستان می باشد.

نگاهی جامع به دانشگاه ذبرسن مجارستان :

دانشگاه دبرسن مجارستان یکی از قدیمی‌ترین موسسات آموزش عالی در  مجارستان است. این دانشگاه در سال ۱۵۳۸ میلادی افتتاح شد و نقش کلیدی در آموزش و تدریس به زبان مجاری و گسترش فرهنگ مجارستان در منطقه داشته است. دانشگاه دبرسن یکی از دانشگاه‌های برتر مجارستان به حساب می‌آید که از نظر رتبه‌بندی جهانی Qs دارای رنکینگ  زیر ۱۰۰۰ را دارا می باشد .

این دانشگاه از بزرگترین دانشگاه های مجارستان است که حــدود 40000 دانشجــو دارد که حـــدود 3500 نفر آنهـا دانشجویان خارجی هستند و اغلب آنـان از سوئد ، نـروژ ، ایسلند ، آلمان ، ایران ،کره جنـوبی ، ژاپن، چیـن ، آمریکا ، کانادا و نیجریه می باشند.

کتابخانه این دانشگاه یکی از بزرگترین کتابخانه های مجـارستان است که بیـش از سـه میلیون کتـاب دارد و هر دانشکده مجهزبه کتابخانه خاص خود است.

دانشجویان خارجی از جمله دانشجویان ایرانی می توانند حـدود یک سال به عنوان مهمـان در یـکی از دانشگاه های دیگر اروپا مانند اسپانیا ، هلند ، آلمان ، فرانسه و سایر کشور های حوزه شینگن ، مشغول تحصیل گردند.

در دانشگاه دبرسن مجارستان امکان تحصیل در طیف وسیعی از رشته های علمی وجود دارد. با ما می توانید در هر رشته ای که بخواهید در این دانشگاه مشغول به تحصیل شوید چرا که دانشگاه دبرسن دارای 14 دانشکده و 24 مدرسه تحصیلات تکمیلی است.

از جمله دانشکده های دانشگاه دبرسن مجارستان عبارتند از دانشکده علوم انسانی، دانشکده بهداشت عمومی، دانشکده پزشکی، دانشکده فنی و مهندسی، دانشکده کشاورزی و علوم غذا، دانشکده داروسازی، دانشکده آموزش کودکان و بزرگسالان، دانشکده موسیقی، دانشکده اقتصاد و کسب و کار، دانشکده بهداشت و دانشکده انفورماتیک.

امکانات دانشگاه :

کتابخانه این دانشگاه به عنوان کتابخانه ملی کشور مجارستان شناخته می شود. در این کتابخانه ملی بیشتر از 6 میلیون کتاب نگهداری می شود. داشتن 14 دانشکده، 24 مدرسه دکتری، 2 مدرسه مقدماتی، 7 سایت، 7 کتابخانه و 2 مدرسه تحصیلات تکمیلی سبب شده دانشگاه دبرسن مجارستان از نظر امکانات یکی از غنی ترین دانشگاه های اروپا باشد.

این دانشگاه همچنین در خود دارای 7 رستوران است که در آن دانشجویان می توانند انواع غذاها را سرو کنند. مرکز کنفرانس بسیار بزرگ، مرکز اجتماعات با ظرفیت 2 هزار نفری، برج آب و مرکز بولینگ از دیگر امکاناتی است که دانشگاه دبرسن مجارستان دارد. با تحصیل در این دانشگاه، خوابگاه های اختصاصی دانشجویان دانشگاه دبرسن مجارستان برای شما رزرو خواهد شد. در محوطه دانشگاه خوابگاه هایی برای دانشجویان تدارک دیده شده است.

پذیرش در دانشگاه دبرسن مجارستان

یکی از سوالات پرتکراری که در خصوص دانشگاه دبرسن مجارستان وجود دارد، چگونگی پذیرش در این دانشگاه است. به راستی چگونه می توان پذیرش دانشگاه دبرسن مجارستان را به دست آورد. برای اینکه بتوانید پذیرش دانشگاه دبرسن مجارستان را به دست آورید، باید از طریق وب سایت این دانشگاه و به شیوه آنلاین برای ثبت نام اقدام کنید. در مرحله اول جهت پذیرش در دانشگاه دبرسن مجارستان باید فرم مربوط به درخواست پذیرش را تکمیل و ارسال کنید.

پس از این که فرم درخواست خود را برای پذیرش ارسال کردید، باید مدارک مورد نیاز جهت پذیرش را جمع آوری کرده و به دانشگاه ارائه کنید. اما این که باید چه مدارکی را جمع آوری کنید، سوالی است که اکنون قصد پاسخگویی به آن را داریم. مدارک مورد نیاز بر حسب رشته و مقطع تحصیلی شما خواهد بود. برای مثال جهت تحصیل در مقطع کارشناسی، باید تمام مدارک دیپلم خود را ارائه کنید. نکته مهمی که اکثر متقاضیان به آن بی توجه اند، ترجمه مدارک است. مدارک شما باید خیلی دقیق و روان به زبان انگلیسی ترجمه شوند. مدارک پس از ترجمه باید مورد تایید وزارت امور خارجه و دادگستری برسند. علاوه بر این باید چند مدرک دیگر همچون رزومه تحصیلی، اسکن کلیه صفحات پاسپورت، مدرک زبان انگلیسی، تجربیات کاری، مهارت های زبان انگلیسی، مدارک آموزشی و سایر مدارک شخصی همچون کارت ملی و شناسنامه و مدارک پزشکی را ارائه کنید.

در یک جمع بندی کلی، هزینه های تحصیل در دانشگاه دبرسن مجارستان، به دو بخش هزینه شهریه دانشگاه و شهریه خوابگاه دسته بندی خواهند شد. اما برای هر کدام باید چه مقدار هزینه ای پرداخت کرد؟ برای هزینه شهریه خوابگاه نمی توان اعداد و ارقام مشخصی را متذکر شد چرا که شهریه خوابگاه ها با توجه به تعداد اتاق ها، موقعیت و امکاناتی که دارند متفاوت است. اما شهریه متوسط برای خوابگاه های دانشجویی از 800 دلار بالاتر است.

دسته دوم که بخش عمده ای از هزینه های تحصیل در دانشگاه دبرسن مجارستان به حساب می آید، هزینه شهریه دانشگاه است. این میزان هزینه با توجه به مقطع و رشته تحصیلی شما دانشجویان مشخص می شود. شهریه های دانشگاه به صورت سالیانه محاسبه می شود.

شهریه پزشکی دانشگاه دبرسن

پزشکی یک دوره 6 سال است که  شهریه سالیانه 16900 دلار می باشد

هداف برنامه شش ساله پزشکی با استانداردهای تثبیت شده آموزش پزشکی تعیین می شود و برای منعکس کننده نقاط قوت و اهداف منحصر به فرد دانشکده پزشکی دانشگاه دبرسن طراحی شده است. هدف دانشگاه تربیت پزشکانی است که بر اساس کسب دانش، مهارت‌های حرفه‌ای، مهارت‌های پزشکی و نگرش در طول دوره آموزشی خود، بتوانند با انجام مشاغل خاص به عنوان بخشی از فعالیت‌های خود در فعالیت‌های مربوط به عملکرد نظام سلامت شرکت کنند. تعهد حرفه ای فارغ التحصیلان دانشگاه تعهد خود را به مراقبت، حمایت و خدمات دلسوزانه نشان خواهند داد. آنها دانش و مهارت لازم برای ثبت نام در اولین و/یا دومین برنامه آموزشی تخصصی پزشکی فوق لیسانس را خواهند داشت و پس از امتحان موفقیت آمیز در یک رشته تخصصی، با کار به عنوان متخصص به حرفه خود در تخصص انتخابی خود ادامه خواهند داد. آنها با داشتن دانش نظری و مهارت های عملی مورد نیاز، کاندیدای موفقی برای آموزش در دانشکده های دکترا خواهند شد.

فارغ التحصیلان پزشکی دانشگاه دبرسن برای انجام تمرین در انگلستان الزامی به شرکت در آزمون PLAB ندارند.

دندانپزشکی یک دوره 5 سال است که هزینه سالیانه این رشته  17500 دلارمی باشد

الزامات این دوره :

این برنامه پنج ساله با دقت ساختار و طراحی شده است تا از استاندارد بالای دانش، مهارت و مسئولیت جراحان دندان اطمینان حاصل شود. برای درمان موفقیت آمیز و ایمن بیماران، دانش آموزان باید مهارت های حرکتی کافی برای کار با ابزار دستی و الکتریکی را داشته باشند. دانش آموزان باید قادر به انجام لمس، کوبه ای، سمع و سایر روش های تشخیصی باشند. دانش آموزان باید مهارت های حرکتی درشت و ظریف قابل اعتماد و حس لامسه و بینایی داشته باشند. دانش‌آموزان باید توانایی کار با تمام تجهیزات دندانپزشکی، از جمله هندپیس‌های با سرعت بالا و پایین را داشته باشند. دانش آموزان باید بتوانند تاریخچه دندانپزشکی و پزشکی دقیقی از بیمار بگیرند. دانش آموزان باید قادر به تجزیه و تحلیل و تفسیر تصاویر اشعه ایکس و رادیوگرافی لازم برای تشخیص صحیح باشند. دانش آموزان باید بتوانند یک معاینه دندانی بصری و لمسی از جمله مشاهده شکل، رنگ و ناهنجاری ها را به صورت خارج و داخل دهان انجام دهند. دانش آموزان باید بتوانند مشکلات و درمان را با بیماران در میان بگذارند، اطلاعات جمع آوری و تبادل کنند، در طول درمان راهنمایی کنند و به بیماران مشاوره دهند. دانش آموزان باید ویژگی های شخصی مثبت مانند احترام، درک و توجه به دیگران داشته باشند و همچنین باید رفتار پزشک حرفه ای را از خود نشان دهند.

داروسازی یک دوره 5 ساله که شهریه سالیانه این رشته 8000 دلار می باشد

این مدرک شامل خواص شیمیایی، فیزیکی، پزشکی، دارویی، دارویی و درمانی مواد پزشکی، داروهای تجویزی و داروهای بدون نسخه و همچنین کاربرد این محصولات در داروسازی، درمان های دارویی و مراقبت های بهداشتی می باشد.

 امکانات دانشگاه دبرسن مجارستان
کتابخانه دانشگاه دبرسن به عنوان کتابخانه ملی مجارستان شناخته می‌شود. در این کتابخانه بیش از شش میلیون کتاب نگهداری می‌شود. ساختمان مرکزی دانشگاه یکی از بزرگترین ساختمان‌های شهر دبرسن است که به سبک خیره کننده نئو باروک ساخته شده است. در عین حال دانشکده علوم نمادی از معماری مدرن بشمار می‌رود.
تعداد زیادی کافی شاپ و رستوران‌های مختلف در شهر دبرسن وجود دارند که محل تفریحات شبانه دانشجویان بشمار می‌آیند. دانشگاه دبرسن دارای رستوران‌های زیادی است که انواع غذاهای متنوع را برای دانشجویان سرو می‌کنند. تیم‌های دانشگاهی در مکان‌های متعددی در مجارستان به فعالیت می‌پردازند.

مرکز کنفرانس فرهنگی دانشگاه با ۳۰۰۰ متر مربع مساحت، مرکز اجتماعات دانشگاه با ظرفیت ۲۰۰۰ متر مربع و گنجایش ۲۰۰۰ نفر، برج آب، کلاب دانشگاه کازانهاز، کلاب دانشگاه کلینیکا، کلاب دانشگاه آبجکتوم و مرکز بولینگ از جمله مکان‌هایی هستند که محل تجمع دانشجویان و اجرای برنامه‌های مختلف دانشجویی در دانشگاه دبرسن است.

http://Www.noavarandanesh.com

افتخار آفرینی دانشگاه پچ مجارستان

دندانپزشکی دانشگاه دبرسن

تحصیل در مجارستان

پزشکی دانشگاه دبرسن

تحصیل در مجارستان

داروسازی دانشگاه دبرسن

تحصیل در مجارستان

دندانپزشکی دانشگاه دبرسن

تحصیل در مجارستان

پزشکی دانشگاه دبرسن

داروسازی دانشگاه دبرسن

Scroll to Top
به بالای صفحه بردن