تحصیل در مجارستان

تنها نماینده رسمی خاورمیانه دانشگاه پچ مجارستان

اعتبار مدرک پزشکی دانشگاه پچ

اعتبار مدرک پزشکی دانشگاه پچ در آمریکا

اعتبار مدرک پزشکی دانشگاه پچ در آمریکا

دانشکده پزشکی دانشگاه پچ (UP MS) طبق معیارهای «فدراسیون جهانی آموزش پزشکی» (WFME) به رسمیت شناخته شده است و اکنون مدرک دانشکده پزشکی دانشگاه پچ از ارزش بین المللی بالاتری برخوردار است. 

همانطور که در وب سایت WFME قید شده است، قانونی جدید توسط «کمیسیون آموزشی فارغ التحصیلان پزشکی خارجی» (ECFMG) تصویب شده است که بر اساس آن، از سال 2024 تنها مدرک تحصیلی دانشگاه هایی که توسط فدراسیون جهانی آموزش پزشکی (WFME) به رسمیت شناخته شده‌اند، در ایالات متحده آمریکا معتبر خواهند بود.

به همین جهت، «کمیته اعتباربخشی آموزش عالی مجارستان» (MAB) متعهد شده است که مجوز فدراسیون جهانی آموزش پزشکی (WFME) را به منظور اعتلای رتبه دانشگاه های مجارستان در سطح بین المللی و به رسمیت شناخته شدن آموزش پزشکی مجارستان، دریافت کند.

کمیته اعتباربخشی آموزش عالی مجارستان (MAB) ارزیابی موسسات آموزش پزشکی مجارستان را طبق استانداردهای WFME انجام خواهد داد و به نمایندگی از WFME امتیاز اعتباربخشی را خواهد داشت.

از آنجایی که دانشکده پزشکی دانشگاه پچ موفق به دریافت اعتبار WFME شده است، مدرک پزشکی این دانشگاه در سطح بین المللی و کشورهایی از جمله آمریکا قابل قبول است. 

اعضای هیئت اعتباربخشی آموزش عالی مجارستان (MAB LB) آموزش پزشکی در پچ را مورد ارزیابی قرار دادند

در سپتامبر 2021، اعضای هیئت اعتباربخشی آموزش عالی مجارستان (MAB LB) از دانشکده پزشکی دانشگاه پچ بازدید کردند و ارزیابی های مورد نیاز برای اعتباربخشی را انجام دادند. در این ارزیابی، دانشکده پزشکی پچ  بر اساس مجموعه‌ای از معیارها، از جمله برنامه‌های آموزشی دانشکده، سیستم حمایت و پشتیبانی از دانشجویان، عملکرد اساتید، آموزش و تربیت مدرس، و همچنین زیرساخت‌های آموزشی، شرایط آموزش بالینی و کیفیت آموزش مورد سنجش قرار گرفت.

این هیئت همچنین به اهمیت ارکان طرح استراتژیک عمیق دانشکده پزشکی پچ (PotePillars) که شامل ارتقای فرهنگ یادگیری، توسعه رفاه، زیرساخت و علم و نوآوری می باشد، تاکید کرد. اولین رکن این طرح، ارتقای فرهنگ یادگیری، بر چیزی فراتر از روش‌های آموزشی مرسوم متمرکز است. این رکن بخش‌های مختلف آموزش را با تأکید بر توسعه فرهنگ سازمانی، تقویت تعامل، ایجاد محرک های انگیزشی، و بهبود روش‌های آموزشی به هم مرتبط می‌کند.

همچنین PotePedia، سیستم برنامه درسی چندزبانه و پایگاه دانش دیجیتال دانشکده پزشکی پچ،  به موجب توسعه روش های آموزشی نوین، توسط این هیئت تحسین شد.

کمیته بازدید MAB همچنین خاطرنشان کرد که مدیریت دانشکده پزشکی دانشگاه پچ بر پایه ترقی کیفیت بالای آموزش و تدریس، پژوهش و مراقبت از بیمار و توسعه منابع انسانی استوار است.

دانشکده پزشکی پچ تا سال 2030 از اعتبار WFME برخوردار است

بر اساس خودارزیابی اعضای هیئت علمی دانشکده و بازدید هیئت اعتباربخشی آموزش عالی مجارستان  (MAB LB)در محل، تصمیم گرفته شد که دوره پزشکی عمومی دانشکده پزشکی دانشگاه پچ طبق استانداردهای WFME 2020 به مدت 8 سال، با ارزیابی میان دوره، اعتبار WFME را دریافت کند.

MAB LB در گزارش ارزیابی خود ذکر کرده است که دانشکده پزشکی دانشگاه پچ:

  • حداقل شرایط (برنامه آموزشی، انتخاب اساتید، جذب دانشجو، زیرساخت آموزش، شرایط آموزش بالینی، ساختار سازمانی دانشکده، سیستم حمایت از تدریس و آموزش و فعالیت های علمی) را دارا است.
  • تا حد مناسبی بر فرآیندهای تضمین کیفیت منطبق است. (چشم انداز، توسعه و بررسی برنامه آموزشی، اعمال فرآیند تضمین کیفیت برای ارزیابی)
  • الزامات فرآیندهای پشتیبانی و حمایتی (از جمله روش های تدریس تربیت مدرس، سیستم ارزشیابی، سیستم پشتیبانی دانشجویان، عملکرد آموزشی، تربیت مدرس) را برآورده کرده است.

اعتبار

کمیته اعتباربخشی مجارستان اعلام کرد که دانشکده پزشکی دانشگاه پچ از تاریخ 8 مارس 2022 توسط WFME به رسمیت شناخته شده و تا 3 مارس 2030 دارای این اعتبار خواهد بود. افرادی که دانشکده پزشکی پچ را برای تحصیل انتخاب می کنند، می توانند پس از اتمام دوره عمومی خود، به راحتی ادامه تحصیل یا کار را در کشور های از دیگر جمله آمریکا دنبال کنند.

دفتر خاورمیانه دانشگاه پچ مجارستان

آسوده خاطر، پذیرش مستقیم، مطمئن و به دور از واسطه ها

همیشه به فکرتون هستیم.

آدرس دفتر تهران: خیابان ولیعصر، نرسیده به فاطمی، کوچه پزشک پور، پلاک 12، طبقه سوم

02142881500

02142881200

www.europenter.com

www.mdnd.ir

www.noavarandanesh.com

1 نظر در “اعتبار مدرک پزشکی دانشگاه پچ در آمریکا”

  1. بازتاب: فرصت شرکت در آزمون USMLE پزشکان ایرانی

پیام بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Scroll to Top
به بالای صفحه بردن