تحصیل در مجارستان

تنها نماینده رسمی خاورمیانه دانشگاه پچ مجارستان

خبر بد برای دانشجویان ایرانی در اوکراین

خبر بد برای دانشجویان ایرانی در اوکراین

خبر بد برای دانشجویان ایرانی در اوکراین

امکان انتقالی دانشجویان ایرانی که در اوکراین تحصیل می کردند وجود ندارد.

خبر

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری واحد پژوهش خبر؛ غلامرضا حسن‌زاده، دبیر شورای عالی برنامه‌ریزی علوم پزشکی وزارت بهداشت درباره شرایط بازگشت دانشجویان پزشکی ایرانی مقیم اوکراین به کشور اظهار کرد: در کشور ما رقابت سنگینی برای رشته ‎هایی مانند داروسازی و دندان‌پزشکی در کنکور سراسری در ایران وجود دارد و پذیرش دانشجویان از اوکراین در دانشگاه‌های داخل به دور از عدالت آموزشی است.

انتقالی در رشته های پزشکی از اوکراین ممنوع است.

دانشگاه های پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی اوکراین مورد تائید نبوده و نیست

وی با بیان این‌که دانشگاه‌های اوکراین مورد تایید وزارت بهداشت نیستند، افزود: با توجه به شرایطی که دانشجویان ایرانی در اوکراین پیدا کردند، ما راهکارهایی را در نظر گرفتیم تا دانشجویان ایرانی در اوکراین در صورت برگشت به کشور در بعضی از رشته‌های کارشناسی درخواست تحصیل بدهند و مورد بررسی قرار گیرند.

امکان انتقال از دانشگاه های بی کیفیت و غیر علمی وجود ندارد. حسن‌زاده تصریح کرد: رشته‌های پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی ظرفیت محدودی در کشور ما دارند و با توجه به این‌که ما برای رشته‌های پزشکی نیاز به تخت‌های بیمارستانی و شرایط آموزشی مناسب داریم، نمی‌توانیم با پذیرش دانشجو از دانشگاه‌های بدون تأیید، کیفیت آموزشی را تحت تاثیر قرار بدهیم.

به گفته دبیر شورای عالی برنامه‌ریزی علوم پزشکی وزارت بهداشت از سال 2019 انتقال دانشجویان از خارج به داخل کشور ممنوع شده است؛ حدود هزار دانشجوی ایرانی در اوکراین در حال تحصیل در رشته‌های علوم پزشکی در این کشور هستند.

این اظهارات در حالی صورت گرفته که دانشجویان کارشناسی علوم پزشکی نیز در رقابت سنگین و سخت کنکور برای قبولی در این رشته‌ها شرکت می‌کنند و جای سؤال است که چرا وزارت بهداشت، عدالت آموزشی را تنها محدود به  رشته‌های پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی کرده است؟!

Scroll to Top
به بالای صفحه بردن