تحصیل در مجارستان

تنها نماینده رسمی خاورمیانه دانشگاه پچ مجارستان

شرکت در آزمون USMLE

فرصت شرکت در آزمون USMLE پزشکان ایرانی

فرصت شرکت در آزمون USMLE برای پزشکان ایرانی

پزشکان گرامی که قصد مهاجرت و کار در کشور آمریکا را دارید، همانطور که مستحضر هستید گواهینامه ECFMG (Educational Commission for Foreign Medical Graduates) (ECFMG: کمیسیون اعتبارسنجی برای پزشکان غیر آمریکایی و فارغ التحصیلان دانشکده های پزشکی غیر آمریکایی که به دنبال کار در ایالات متحده هستند یا برای دستیاری در ایالات متحده اپلای می کنند.) برای کار و رزیدنتی در آمریکا الزامی می باشد.

اعتبارسنجی گواهینامه ECFMG

جدیدا این کمیسیون اعلام کرده است که از سال 2024 (قبلاً 2023)، پزشکانی که برای گواهینامه ECFMG اقدام می کنند، باید حتما از دانشکده پزشکی که اعتبار WFME (فدراسیون جهانی آموزش پزشکی) را کسب کرده است، فارغ التحصیل شده باشند. در ایالات متحده، فارغ التحصیلان بین المللی پزشکی یک چهارم نیروی کار پزشکان را تشکیل می دهند. ECFMG ارزیابی می کند که آیا این پزشکان غیرآمریکایی آماده ورود به تحصیلات دوره دستیاری پزشکی در ایالات متحده هستند یا خیر. داشتن گواهینامه ECFMG شرط لازم برای شرکت در مرحله 3 آزمون مجوز پزشکی ایالات متحده (USMLE) و دریافت مجوز نامحدود برای طبابت در ایالات متحده آمریکا است. در ایران، دبیرخانه شورای آموزش پزشکی عمومی معاونت آموزشی وزارت بهداشت، تاییدیه 10 ساله خود را از  فدراسیون جهانی آموزش پزشکی (WFME) در 9  تیر ماه 1398 کسب نموده است و تا سال 2029 به نیابت از این فدراسیون اعتباربخشی دانشکده های پزشکی را انجام می دهد. طبق آخرین لیست اعلام شده توسط دبیرخانه شورای آموزش پزشکی عمومی که تا سال 99 معتبر بوده است، تنها دو دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران و دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی شیراز موفق به کسب اعتبار سه ساله شده اند و اعتبار دیگر دانشکده های پزشکی مشروط می باشد.
شرکت

فرصت شرکت در آزمون USMLE فقط تا سال 2024

پس پزشکان گرامی که قصد مهاجرت و کار در کشور آمریکا را دارند، در صورت عدم تایید دانشکده محل تحصیلشان توسط دبیرخانه شورای آموزش پزشکی عمومی به نیابت از WFME،  فقط تا سال 2024 فرصت دارند که بدون گواهینامه ECFMG در آزمون USMLE آمریکا که شرط اجازه کار در آمریکا می باشد، شرکت کنند. در ادامه مشاهده بفرمایید: قدیمی ترین دانشگاه پزشکی اروپا، دانشگاه پچ مجارستان، مورد تایید WFME واقع شد. بدون نگرانی از فرصت کار در آمریکا برای تحصیل در رشته پزشکی دانشگاه پچ مجارستان اقدام کنید. پس اگر قصد شرکت در آزمون USMLE رو دارید و به دنبال تهیه منابع برای آمادگی آزمون هستید، USMLEIRAN، فروشگاه تخصصی کتاب های پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی را دنبال کنید. دفتر خاورمیانه دانشگاه پچ مجارستان آسوده خاطر، پذیرش مستقیم، مطمئن و به دور از واسطه ها همیشه به فکرتون هستیم. آدرس دفتر تهران: خیابان ولیعصر، نرسیده به فاطمی، کوچه پزشک پور، پلاک 12، طبقه سوم 02142881500 02142881200 www.europenter.com www.mdnd.ir www.noavarandanesh.com www.usmleiran.ir www.usmleiran.com

پیام بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Scroll to Top
به بالای صفحه بردن